EMNİYET YÖNETİM SİSTEMİ

Günümüz çalışma şartlarında oluşan kazaların yüzde 80 gibi büyük bir çoğunluğu çalışanlara işe başlamadan önce gerekli eğitimin verilmemesi , kullanılması gereken emniyet ekipmanlarının kullanılmaması, işe gereken ciddiyetin gösterilmemesi ve bir şey olmaz mantığı ile hareket edilmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak burada tüm suçu çalışanların üzerine yıkmakla aslında olaylar içinden çıkılamaz ve hiçbir zaman çözülemez bir hale gelmektedir.

Emniyetli yönetim sistemi ile fabrika içerisinde oluşan olayların araştırma raporları ile araştırılması , tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması ,ramak kala raporlarının tüm çalışanların katılımıyla yaygın hale getirilerek kazalar oluşmadan önlenebileceği gibi çalışma ortamınında belirli prosedürlere ve disipline edilmesi sayesinde üretim kalitesininde artırılması hedeflenmektedir.

Kazaların ve oluşan olayların hep insan üzerindeki hatalarının araştırıldığı kadar sistem içerisindeki hatalarında araştırılarak üzerine gidilmesi gerekmektedir.

Üretim Kalitemizin devamlı geliştirme göstermesi , oluşabilecek kazaların önüne geçilmesi için emniyetli yönetim sistemimizi devamlı geliştirmeye çalışacağız.

Yukarı